جهت آشنایی با ارتودنسی اقساطی با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

ارتودنسی اقساطی

قبل از شروع هرگونه درمان، یک برنامه هزینه ارتودنسی اقساطی کاملاً جزئی با قیمت دقیق توسط ارتودنتیست در اختیار شما قرار می گیرد. بعضی از مطب ها چندین روش پرداخت انعطاف پذیر برای درمان های ارتودنسی ارائه می دهند تا نیاز های خاص شما را برآورده سازند. هدف این مطب های ارتودنسی این است که بتوانند درمان ارتودنسی را به همه افراد ارائه دهند. اگر در مورد هر یک از روش های انعطاف پذیر پرداخت سوالی دارید، می توانید با مطب ها تماس بگیرید یا از طریق ایمیل با آن ها در تماس باشید یا حتی به صورت حضوری به دندانپزشکی های اطراف محل زندگی خود مراجعه کنید.

برنامه های پرداختی برای ارتودنسی اقساطی در مطب های دندانپزشکی

اکثر مطب های دندانپزشکی برای درمان ارتودنسی به صورت اقساطی، گزینه های زیر را ارائه می دهند:

ارتودنسی اقساطی

ارتودنسی اقساطی

گزینه های پرداخت

گزینه اول: 50٪ هزینه را پرداخت کنید و هزینه باقی مانده را در 12 ماه پخش کنید. در طول دوره درمان گزینه پرداخت بدون بهره داخلی ارائه می شود که شامل هزینه اولیه لوازم و پرداخت اقساط ماهیانه در طول دوره درمان است. مانده موجودی باید قبل از پایان درمان پرداخت شود.

گزینه دوم: 12 ماه با بدون بهره مالی. ممکن است بخواهید از تسهیلات اعتباری بیمار  استفاده کنید و از وام بدون بهره  برای گسترش هزینه های درمان خود در طول 12 ماه بدون نیاز به نگرانی در مورد هزینه اولیه دستگاه استفاده کنید.

درمان جامع ارتودنسی

درمان ارتودنسی جامع برای بزرگسالان معمولاً شامل قوس در دندان های بالا و پایین و در موارد خاص، اینویزیلاین است. در بزرگسالانی که رشد فک آن ها به پایان رسیده است، هدف از درمان ارتودنسی قرار دادن دندان ها در موقعیت صحیح آن ها برای نیش بهینه، بهتر نمودن لبخند و زیبایی صورت و ایجاد عملکرد صحیح فک است.

مزایای ارتودنسی

  • بهبود اعتماد به نفس همراه با لبخند جذاب تر
  • عملکرد و راحتی بهتر همراه با گزش مناسب
  • تراز ایده آل برای بهبود تمیز شدن دندان ها
  • استرس / فشار کمتر بر روی مفاصل فک (TMJ) و عضلات صورت
  • توزیع بهتر نیروها بر روی دندان ها که منجر به ساییدگی غیرطبیعی کمتر سطح دندان می شود.
  • سایر درمان های دندانپزشکی (به عنوان مثال کاشت، پل، روکش و غیره)

ارتودنسی بزرگسالان غالباً با اشکال دیگری از درمان دندانپزشکی در ارتباط است که اهداف کلی را فقط با بریس نمی توان به دست آورد.

به عنوان مثال می توان به پریودنتزی (لثه)، تاج و بریج، کاشت، روکش و جراحی دهان اشاره کرد.

چه هنگام از جراحی فک استفاده می شود؟

اصلاح مشکلات شدید گزش می تواند از عهده ارتودنسی به تنهایی خارج شود و برای دستیابی به نتیجه مطلوب تر، ممکن است جراحی فک توصیه شود. معمولا درمان بزرگسالان بیشتر از بیماران نوجوان است. زیرا دندان ها و فک های نگهدارنده کمتر قالب می شوند. با وجود این، بیشتر درمان های بزرگسالان بیست و چهار ماه یا کمتر طول می کشد.

ارتودنسی اقساطی

ارتودنسی اقساطی

آیا برای درمان ارتودنسی نیاز به مراجعه دارم؟

خیر. شما می توانید بدون مراجعه دندانپزشک خود یک مشاوره ترتیب دهید، اما از شما می خواهند قبل از هرگونه معالجه، برای معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید.

چگونه می توانم از آن ها مراقبت کنم؟

مراقبت از بریس های شما، به طور کامل در مطب توضیح داده می شود. تمیز کردن مواردی که باید از خوردن آن ها جلوگیری کنید (برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دندان ها و وسایل) و نحوه نگهداری از جمله مواردی هستند که در مطب به شما آموزش داده می شوند.

هزینه درمان ارتودنسی چه قدر است؟

هیچ دو مشکل ارتودنسی یکسان نیست و هزینه درمان ارتودنسی به شدت مشکل و درمان مورد نیاز بستگی خواهد داشت. بسیاری از مشکلات ارتودنسی فقط به یک درمان ساده نیاز دارند و ممکن است متوجه شوید که هزینه کمتر از آن است که فکر می کردید. هزینه ها به طور کامل در مشاوره اولیه شما مورد بحث قرار خواهد گرفت. هزینه ای که نقل می شود، تمام جنبه های درمان ارتودنسی شما را شامل می شود و اکثر بیماران این هزینه را به صورت اقساط در طول مدت درمان پرداخت می کنند و در نتیجه پرداخت را کنترل می کنند.

آیا در حالی که بریس دارم باید به دندانپزشک خانواده مراجعه کنم؟

قطعاً! برای پیشگیری و تشخیص پوسیدگی دندان و نظارت بر سلامت کلی دندان بسیار مهم است که به معاینات منظم دندانپزشکی خود ادامه دهید.

آیا باید پوشش بیمه درمانی بدهم؟

اگر درمان ارتودنسی جنبه درمانی داشته باشد، ممکن است بیمه، هزینه آن را متحمل شود. اما اگر فقط به منظور زیبایی باشد، هیچ یک از شرکت های بیمه، هزینه ای بابت اقدامات زیبایی پرداخت نمی کنند و بیمار باید با توجه به بودجه ای که دارد، اقدام به ارتودنسی نماید. البته گاهی نیز ممکن است ارتودنسی هم جنبه زیبایی و هم جنبه درمانی داشته باشد که در این صورت باید در مورد این که شرکت بیمه چه سیاستی را برای این مواقع در نظر گرفته است، تحقیق کرد.

گزینه های پرداخت من چه هستند؟

اکثر هزینه های ارتودنسی به صورت اقساطی دریافت می شود تا بتوانید هزینه درمان خود را به راحتی در طول مدت درمان پرداخت کنید. پرداخت می تواند توسط چک، پول نقد، انتقال وجه و بدهی مستقیم انجام شود.

ارتودنسی اقساطی

ارتودنسی اقساطی

بیمه ارتودنسی من شامل چه مواردی می شود؟

بیمه ها و طرح های زیادی در بازار وجود دارد، بنابراین نمی توان ایده دقیق در مورد سطح پوشش ارتودنسی را که می توانید انتظار داشته باشید به شما ارائه داد.

 

هزینه درمان من شامل چه مواردی می شود؟

این هزینه کل درمان شامل نصب بریس یا سایر وسایل ارتودنسی، تنظیمات دوره ای، برداشتن بریس ها یا لوازم خانگی، یک مجموعه نگهدارنده (در صورت نیاز) و دوره های نگهداری و مشاهده پس از آن برای یک دوره دو ساله را شامل می شود. این هزینه شامل مواردی مانند درمان جانبی نیست که ممکن است قبل، حین یا بعد از درمان مانند جراحی و معاینه با دندانپزشک شما لازم باشد.

قرار ملاقات ها چه زمانی تعیین می شود؟

اکثر مطب ها تمام تلاش خود را می کنند تا اطمینان حاصل شود که همه بیماران به تعداد مناسبی توسط متخصص ارتودنسی ویزیت شوند. اکثر ویزیت ها بسیار کوتاه بوده و زمان زیادی از بیمار نخواهد گرفت.