ارتودنسی بدون کشیدن دندان چگونه ممکن است ؟ ارتودنسی بدون کشیدن دندان آیا امکان پدیر است ؟ ارتودنسی بدون کشیدن دندان برای چه کسانی ممکن است ؟ متخصصین ارتودنسی دندان‌پزشکانی هستند که برای اصلاح تراز دندان و مشکلات گزش تلاش می‌کنند تا دندان‌های کج و نامرتب شمارا مرتب کنند و لبخندی کامل برای شما به ارمغان آورند. در اینجا، ما تعدادی از رایج‌ترین روش‌های درمانی را که متخصصان ارتودنسی برای مرتب کردن دندان‌های کج و نامرتب انجام می‌دهند، لیست می‌کنیم.

بریس های فلزی سنتی

بریس های فلزی سنتی هنوز هم یک‌شکل بسیار محبوب در بین انواع مختلف درمان‌های ارتودنسی در سراسر ایران برای بزرگ‌سالان، نوجوانان و کودکان است. این نوع بریس ها از یک براکت تشکیل‌شده‌اند که مستقیماً به دندان‌های شما متصل شده‌اند و توسط سیم‌هایی به هم متصل شده‌اند که دندان‌ها را به موقعیت صحیح خود می‌کشند.

ارتودنتیست شما به‌مرورزمان با حرکت دندان‌های شما، بستگی به شرایط دندان‌های شما، سیم‌ها را سفت یا شل می‌کند. در ارتودنسی هم می‌توانید از براکت های ظریف و شفاف به رنگ دندان استفاده کنید.

بریس های فلزی سنتی

بریس زبانی

بریس های لینگوال ازنظر این‌که به دندان‌های شما متصل می‌شوند و برای اصلاح تراز نامناسب دندان‌ها استفاده می‌شوند، شبیه بریس های سنتی هستند. برای چسباندن بریس لینگوال به دندان‌ها، متخصص ارتودنسی شما براکت ها را به پشت دندان‌های شما وصل می‌کند تا از دید مخاطبین شما پنهان بماند.

مزیت این بریس ها این است که شما هنوز به همان لبخند مستقیم دست می‌یابید. علاوه بر این، بریس های زبانی تأثیر کمتری در گفتار شما دارند زیرا درحرکت لب‌ها اختلال ایجاد نمی‌کنند.

بریس زبانی

بریس اینویزیلاین

بریس اینویزیلاین یک روش بسیار مؤثر برای صاف کردن دندان‌ها و اصلاح لبخند شما بدون استفاده از بریس های فلزی است. به جای استفاده از براکت ها و سیم‌های فلزی برای صاف کردن دندان‌های خود، شما یک بریس تراز پلاستیکی شفاف مانند دندان نگهدارنده می‌بندید. این بریس های پلاستیکی هر دو هفته یک‌بار باید تعویض شوند تا با تغییر شکل دندان شما سازگار شوند و می‌توانید برای خوردن و تمیز کردن در طول روز برداشته شوند.

بزرگ‌ترین مزیت بریس اینویزیلاین این است که این نوع بریس ها عملاً نامرئی هستند، بنابراین هیچ‌کس نمی‌داند که آن‌ها را ببیند. این بدان معناست که درحالی‌که تحت درمان هستید دیگر نیازی به رسیدگی به مسائل اعتمادبه‌نفس نیست برای لبخند زدن ندارید؛ زیرا دهان و دندان شما ازنظر ظاهری با بقیه کاملاً یکسان خواهد بود، فقط باگذشت زمان دندان‌های شما صاف‌تر می‌شود.

بریس اینویزیلاین

نگهدارنده ها

برای بیمارانی که به‌تازگی برای تغییر شکل دندان‌ها اقدام به نگهداری مجدد دندان کرده‌اند، نگه‌دارنده یا وسیله‌ای متحرک توصیه می‌شود. برای اینکه نیش شما اصلاح شود و از جابجایی دندان به‌جای اصلی خود جلوگیری کند، متخصص ارتودنسی برای شما یک نگه‌دارنده تجویز می‌کند تا در زمان‌های خاص از آن استفاده کنید.

انواع مختلفی از وسایل قابل جابجایی وجود دارد و مورد مناسب شما به درمانی که انجام داده‌اید و مسائل باقی‌مانده بستگی دارد. نگه‌دارنده‌های باند یا پیوند خورده را می‌توان به پشت دندان‌ها چسباند تا جای صحیح یک یا چند دندان را حفظ کند، یا می‌توان از نگه‌دارنده شفاف در طول شب استفاده کرد.

الاستیک ارتودنسی

ارتودنسی الاستیک یا حلقه کشی یک نوع خاصی از باندهای لاستیکی هستند که با بریس ها برای کمک به درتس کردن مشکلات فک یا تراز کردن دندان‌ها بکار می‌رود. این نوارها می‌توانند فک شمارا به جلو یا عقب بکشند تا نیش شما بهبود یابد و روند تراز بندی دندان تسریع شود.

الاستیک ارتودنسی

مهاربندها 

آیا می‌خواهید دندان‌های خود را صاف کنید و نسبت به لبخند خود اطمینان بیشتری داشته باشید؟ برای کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سالان در سراسر ایران، بریس ها هنوز هم محبوب‌ترین روش برای اصلاح دندان‌های نامرتب هستند. استفاده از بریس شناخته‌شده‌ترین روش در درمان ارتودنسی است.

نحوه درمان

بریس ها ترکیبی از براکت ها و سیم‌های متصل به جلوی دندان‌های شما هستند. درحالی‌که سیم‌ها شل یا سفت می‌شوند تا براکت ها به‌خوبی روی دندان‌های شما قرار بگیرند تا دندان‌های شما به‌تدریج به موقعیت دلخواه برسند.

طول دوره درمان شما به میزان حرکت دندان‌های شما بستگی دارد. در بعضی موارد تراز کردن دندان‌های نامرتب و کج فقط چند ماه طول می‌کشد برخی هم چند سال. برای درمان ارتودنسی دکتر فاکتورهایی مانند سن و سلامتی بیمار را در نظر می‌گیرند، زیرا بیماران مسن به دلیل داشتن استخوان فک بیشتر و محکم‌تر به درمان‌های طولانی‌تری نیاز دارند. اگر به دنبال بریس در تهران هستید در کلینیک ما یک نوع  بریس با براکت های رنگی دندان را برای شما ارائه می‌دهیم که باعث می‌شود آن‌ها کمتر از نوع فلزی سنتی دیده شوند.

شما هرگز برای گرفتن بریس خیلی پیر نیستید

کودکان و بزرگ‌سالان می‌توانند از تراز شدن صحیح دندان‌هایشان بهره‌مند شوند. توصیه می‌شود کودکان پس‌ازاینکه دندان‌های دائمی خود را به دست آوردند (معمولاً در حدود 12 سالگی) درمان خود را شروع کنند.

بریس بزرگ‌سالان

ارتودنسی دندان در بین نوجوانان بسیار محبوب است و استفاده از بریس در بین بزرگ‌سالان در حال افزایش است. با افزایش طیف وسیعی از گزینه‌ها برای تطابق با سبک زندگی شما، صاف شدن دندان‌ها می‌تواند بیش از گذشته آسان شود. بزرگ‌سالان می‌توانند در هر سنی از بریس استفاده کنند و اگرچه ممکن است درمان آن‌ها طولانی‌تر شود، اما دارای نتایج نهایی مفیدی برای آن‌ها می‌باشد.

در ارتودنسی کلینیک مادر طیف وسیعی از درمان‌های ارتودنسی ازجمله بریس های سنتی، بریس های زبانی و بریس های نامرئی متخصص هستیم. شما باید نظر بدید که آیا بریس های مخصوص بزرگ‌سال یا بریس های شفاف مناسب شما هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد صاف نمودن دندان‌های خود با بریس و رزرو قرار ملاقات با یک متخصص ارتودنسی باتجربه با ما تماس بگیرید. در مورد هزینه بریس و هر چیز دیگری که دوست دارید بدانید از ما بپرسید. با ما تماس بگیرید یا به‌صورت آنلاین با ما تماس بگیرید . اگر دوست دارید با ما آنلاین صحبت کنید!