به چه ارتودنسی، ارتودنسی پیشرفته می گویند؟

رشته ای از دندانپزشکی که دندان های نامرتب و نیز فک ها را اصلاح می کند، ارتودنسی نام دارد. ارتودنسی پیشرفته بر روی راحت تر بودن، سریع ترین راه درمان و آخرین فناوری تمرکز دارد. بیایید نگاهی دقیق تر به تفاوت های این شاخه از دندانپزشکی بیندازیم.

سه نکته ای که باید در مورد ارتودنسی پیشرفته بدانید.

امروزه بشر هر چیزی را ارتقا می دهد و دستگاه های خود را مطابق با آخرین فناوری به روز می کند؛ بنابراین چرا درمان های و دستگاه های ارتودنسی را ارتقا ندهد؟ این همان ارتودنسی پیشرفته است. در حقیقت، در این جا 3 نکته وجود دارد که باید در مورد این شاخه از درمان دندانپزشکی بدانید:

ارتودنسی پیشرفته

1. گزینه های درمان

اولاً، ارتودنسی دیگر فقط محدود به بریس های فلزی  نیست. گزینه ها به طور قابل توجهی پیشرفت کرده اند و اکنون می توانید از گزینه های سفارشی تر، موثرتر و کمتر قابل توجه تر استفاده کنید.

بریس های امروزی از مواد جدید ساخته شده اند. به عنوان مثال، بریس های سرامیکی کاملاً شفاف طراحی شده اند و باید با سایه دندان های فرد مطابقت داشته باشند تا ظاهر طبیعی تری داشته و کمتر به چشم بیاید.

ثانیا، بریس ها دیگر تنها گزینه برای داشتن لبخندی زیبا نیستند. تراز کننده ها از جمله Invisalign ، برای کمک به صاف کردن دندان ها به گونه ای طراحی شده اند که بر روی غذا خوردن یا بهداشت دهان و دندان تأثیر منفی نگذارند.

2. برنامه های پرداخت انعطاف پذیر

هزینه زیاد بریس های سنتی ممکن است شما را از معالجه باز دارد. امروزه، هزینه های بالا مانع یک لبخند زیبا روی شما نمی شوند؛ چرا که به لطف پیشرفت های فراوان در فناوری، مجموعه ای از درمان های ارتودنسی و همچنین برنامه های پرداخت انعطاف پذیر از جمله ارتودنسی اقساطی موجود است.

3. آگاهی از روند درمان

ارتودنسی پیشرفته در مورد کل برنامه درمانی شما است. در اولین مشاوره، با گزینه ها و هزینه های درمان خود آشنا خواهید شد. همچنین می توانید دقیقاً ببینید که روند درمان شما چگونه پیشرفت می کند. حتی به لطف فناوری های پیشرفته می توانید ببینید که نتایج نهایی چه خواهد بود.

فناوری های پیشرفته

  • اسکن دقیق

می توان اسکن دقیق از دندان ها ارائه داد که نتایج موثر را در برنامه درمانی منحصر به فرد شما تضمین می کند که همه این ها به لطف فناوری پیشرفته اسکن است.

  • تصویربرداری سه بعدی

در ارتودنسی پیشرفته، همچنین از تصویر برداری سه بعدی برای به دست آوردن تصاویر با وضوح بالا از دندان ها و فک استفاده می شود. این یک فرآیند سریع است که به یک درمان ارتودنسی دقیق تر موجب می گردد.

  • استفاده از نزم افزارهای مرتبط

همچنین تصاویر سه بعدی و نرم افزار های مرتبط برای تعیین دقیق ترین و کارآمدترین درمان برای ارائه لبخندی زیبا به شما ارائه می شوند. سپس این طرح می تواند یک بازوی رباتیک را به سیم های بریس، قبل از خم شدن، جهت یک درمان ارتودنسی پیشرفته دقیق هدایت کند.

مزایا ارتودنسی پیشرفته

همان طور که مشاهده کردید، ارتودنسی پیشرفته شامل پیشرفته ترین فناوری ها و روش های درمانی برای دستیابی به سالم ترین لبخند در کمترین زمان است.

اما چرا مردم دقیقاً به یک متخصص ارتودنسی مراجعه می کنند؟ به طور خلاصه، برای این است که دندان های آن ها صاف و زیبا شود؛ اما در واقع اهداف بزرگتری مد نظر است.

به عنوان مثال، اگر دندان های تان با کمبود بایت، اوربایت یا شلوغی بیش از حد مواجه شوند، می تواند منجر به التهاب لثه، حفره ها و آسیب به دندان ها شود. هنگامی که دندان ها در جای مناسب نیستند، تمیز کردن آن ها نیز دشوار تر است. افرادی که به میزان قابل توجهی مشکلات و نامرتبی دندانی دارند، حتی می توانند در جویدن و گفت و گو مشکل داشته باشند.

 

ارتودنسی پیشرفته

ارتودنسی سنتی

بریس های فلزی سنتی برای اولین بار در اواسط دهه 1920 وارد بازار شدند. گرچه این بریس ها ممکن است برای نوجوانان عادی باشد، اما می تواند در بزرگسالان، به این دلیل که در معرض دید قرار دارد، مانع ادامه درمان شود.

با وجود ارتودنسی پیشرفته، Invisalign  که در دهه 1990 معرفی شد،  گزینه های بیشتری برای ارتودنسی ایجاد شده اند که خیلی جلت توجه نمی کنند.

ارتودنسی پیشرفته چه کاری می تواند برای شما انجام دهد؟

نمی توان به اندازه کافی بر اهمیت ارتودنسی تأکید نمود. در حالی که این رشته از دندانپزشکی مسلما به مسائل زیبایی توجه خاصی دارد؛ اما طیف گسترده ای از کارهایی که ارتودنتیست ها انجام می دهند، به منظور سلامتی دهان و دندان است؛ چرا که دندان ها و فک های نامرتب می توانند عضلات جویدنی شما را تحت فشار قرار دهند که منجر به درد شانه، گردن و کمر، سندرم TMJ و سردرد شوند.

چه به عنوان یک کودک، چه نوجوان و چه به عنوان یک بزرگسال، به ارتودنسی نیاز داشته باشید، گزینه های فراوانی چون ارتودنسی شفاف، پلاستیکی، نامرئی و … برای درمان طیف گسترده ای از مسائل وجود دارد.

از دیگر مزایای ارتودنسی پیشرفته

صدها سال است که جوامع افراد را به داشتن دندان های سالم و صاف تشویق می کنند؛ در نتیجه، طیف وسیعی از متخصصان پزشکی تکنیک های موثر و ایمن تری را از نظر ارتودنسی پیشرفته ایجاد کرده اند. متخصصان معتمد سال هاست که به مطالعه، توسعه و تسلط بر ابزار ها و تکنیک های مدرن می پردازند.

برخلاف روز های اولیه ارتودنسی، متخصصان، امروزه ابزار های زیادی برای کمک به مشکلات دندانپزشکی دارند. از بریس های لینگوال گرفته تا تراز های واضح و تصویر برداری سه بعدی، می توان گزینه درمانی متناسب با هر فرد را تجویز کرد. این بدان معنا است که ارتودنسی پیشرفته گزینه های مختلف درمانی و قیمت های مقرون به صرفه تر، همراه با زمان درمان سریع تر در موارد خاص را، به افراد ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید :